1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Naujienos

Erasmus+ tarptautinis projektas, kuris padeda pažinti kitų šalių jaunimą

               Šių metų balandis buvo ypatingas Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos delegacijai, kuri pagal tarptautinį ERASMUS+ projektą „Už vieningą ir solidarią Europą“ (Ensemble pour une Europe solidaire) buvo išvykusi į Rumuniją. Šiame tarptautiniame mokyklų partnerysčių projekte dalyvauja mokytojai ir mokiniai iš trijų Europos šalių: Lietuvos, Bulgarijos ir Rumunijos. Balandžio 11 – 18 dienomis Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinių grupė, lydima projekto koordinatorės prancūzų kalbos mokytojos Almos Barkauskienės ir anglų kalbos mokytojos Ritos Kisielienės, dalyvavo tarptautiniame susitikime Rumunijoje Krajopvos (Craiova) miesto Karolio I nacionalinėje gimnazijoje. Projekto tikslas - supažindinti moksleivius su Europos šalių kultūra, susitikimų metu diskutuoti apie iškilusias šiuolaikines jaunimo socialines problemas Europoje, ieškoti bendrų problemų sąsajų, savitarpio supratimo tarp partnerių ir bendrų sprendimo būdų. Bendravimas vyksta tik prancūziškai, nes vienas iš projekto tikslų yra prancūzų kalbos, kaip Europos tarybos darbo kalbos, mokymosi skatinimas.

Pirmąją projekto dieną vyko visų trijų mokyklų, miestų bei šalių prisistatymai. Karolio I gimnazija paliko didžiulį įspūdį, nes tai viena prestižinių Rumunijos mokyklų, kuriai sukako 190 metų. Turėjome galimybę pasižvalgyti po mokyklą, jos mineralų, drugelių ir gyvūnų iškamšų muziejus bei bibliotekos fondus, kurie turi unikalių, siekiančių net XVI, XVII ir XVIII amžių knygų, o pačiai seniausiai šios bibliotekos knygai – 500 metų. Gaila, tačiau dėl pasiruošimo renovacijos darbams negalėjome apžiūrėti pačios bibliotekos. Labai sudomino šios gimnazijos renovacijos metu atrastas šulinys ir požeminis tunelis. Tą pačią dieną vaikščiojome po miesto senamiestį, susipažinome su rekonstruota miesto istorine dalimi, regiono istorijos ir etnografijos muziejumi bei buvome priimti Krajovos (Craiova) miesto merijoje.

Kitą projekto dieną buvo organizuotas apsilankymas pagrindinėje Ion Creanga vardo mokykloje, kur didžioji dalis besimokančių mokinių buvo iš romų šeimų. Buvo įdomu sužinoti, kaip vaikai iš skurdžiai gyvenančių šeimų ir jaunimas, turintis elgesio problemų, integruojamas į bendrojo lavinimo mokymo ir auklėjimo sistemą, nepamirštama ir puoselėti č etninių mažumų tradicijų. Dar vienas svarbus projekto renginys – debatai dėl tarptautinių įvykių, susijusių su solidarumu ir kova prieš įvairių formų diskriminaciją, kalendoriaus sudarymo. Per debatus aptarėme, kaip Europos jaunimas galėtų paminėti svarbias solidarumo šventes.

Kita diena taip pat buvo kupina įspūdžių – ekskursija į regiono apylinkes. Tą dieną turėjome galimybę plaukti didinga Dunojaus upe, žavėtis kalnuotu kraštovaizdžiu ir labai patiko saviti vienuolynai. Ekskursijos po apylinkes metu pastebėjome, kaip vietiniai gyventojai tvarko, atnaujina ir gražina savo sodybas ir kad visame regione nemažai statomų objektų yra remiami iš Europos Sąjungos fondų.

Paskutinę projekto dieną laikas praėjo neapsakomai greitai, dalyvaujant vaidybinių situacijų dirbtuvėse, atpažįstant įvairias diskriminavimo situacijas mokykloje ir diskutuojant apie apklausą skirtingose šalyse, apie pilietiškumą gautus rezultatus. Rumunų moksleiviai rengė atsisveikinimo šventę, kurios metu išmokome rumunišką draugystės šokį, įteikė dalyvavimo projekte patvirtinančius pažymėjimus ir diplomus.

Išvykus iš Krajovos, mūsų kelionė tęsėsi Rumunijos sostinėje Bukarešte, kur mes susipažinome su sostinės senamiesčio architektūra.

Projekto metu bendravome su šalių partnerių jaunimu, galėjome palyginti jų interesus ir problemas. Štai kokie Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleivių, dalyvavusių ERASMUS+ projekte Rumunijoje, atsiliepimai:

“Viešnagės Rumunijoje Krajovos mieste metu turėjome galimybę ne tik lavinti prancūzų, anglų kalbų žinias, bet taip pat išmokome pagrindinių rumuniškų žodžių ir net sakinių, susipažinome su kitokia nei mūsų kultūra, žavėjomės nuostabiais apylinkių vaizdais. Bendradarbiavimo atmosfera viso projekto metu buvo draugiška, maloni ir Rumunija paliko didelį įspūdį.“(Gustė Grimutaitė, III B kl.)

„Erasmus+ projektas davė nuostabios patirties bei naujų pažinčių. Turėjome galimybę ne tik susipažinti su Rumunijos ir Bulgarijos kultūromis, bet ir papasakoti apie savo šalį. Taip pat buvo įdomu sužinoti, kokioje aplinkoje mokosi mūsų projekto partneriai ir kokia yra jų mokymosi sistema bei palyginti su savąja.”(Justė Naujokaitė, III Bkl.)

“Ši kelionė paliko nepakartojamų įspūdžių. Galėjome palyginti savo šalį ir jos kultūrą su kitomis projekto partnerėmis. Įdomu buvo išgirsti ir analizuoti skirtingų šalių mokinių atsakymus į anketos “Europa tarp solidarumo ir diskriminacijos” klausimus. Patiko pažintis su viena pagrindinio ugdymo mokykla, kurioje integruojami romų kilmės vaikai. Įspūdį paliko rumunų svetingumas, gerai organizuotos įvairios veiklos, gražūs lankytų vietų vaizdai.” (Urtė Paulauskaitė, III B kl.)

Kelionė į Rumuniją buvo kupina neišdildomų įspūdžių. Vaizdai buvo išties kvapą gniaužiantys. Sulig kiekviena diena išmokdavau kažko naujo, įdomaus apie rumunų ir bulgarų kultūras. Susiradau draugų, su kuriais, manau, ryšius palaikysiu dar ilgai.”(Gabrielė Staponaitė, III A kl.)

“Rumunijoje sužavėjo didinga Dunojaus upė ir ją supantis kalnuotas kraštovaizdis. Tačiau gamtosaugos srityje jaunimas turėtų dar daug ką nuveikti.“(Nortautas Zenevičius, IV B kl.)

Dalyvavimas Erasmus + projekte padėjo iš esmės pažinti ne tik save, bet ir kitus. Į projektą vykusi komanda buvo labai draugiška. Sutikimas Rumunijoje buvo šiltas bei labai svetingas. Pasibaigus konferencijoms, pristatymams, kai atėjo laikas važiuoti namo, pamatėme kad būtent tolerancija kitiems, solidarumas sujungė mus visus į vieną Erasmus + šeimą.”(Augustė Jonikaitė, III B kl.)

Dabar mūsų laukia daug naujų darbų. Vienas svarbiausių - pasiruošti nekantriai laukiamam spaliui, kai pas mus, į Klaipėdą, atvyks jau draugais tapę ir nauji to paties tarptautinio ERASMUS+ projekto svečiai iš Rumunijos ir Bulgarijos.

                                     Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos trečiokės

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"