1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Naujienos

Konkursas „Jūrų keliais“

Gegužės 4 dieną vyko Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos organizuojamo X moksleivių konkurso „Jūrų keliais“ antras turas, kuriame rungėsi 12 Klaipėdos miesto gimnazijų komandų.

Kiekvienos gimnazijos komandą sudarė 8 gimnazistai, tarp kurių turėjo būti viena mergina bei lydintis mokytojas. Šiais metais mūsų gimnazijos komandai atstovavo Domantas Jankauskas, Antanas Genčius, Arnas Pukinskas, Hubertas Kalinauskas, Matas Bieliauskas, Tomas Zubė, Žilvinas Liekis ir Rugilė Skaisgirytė. Lydinti mokytoja – Roma Stonkuvienė.

Prieš prasidedant užduotims, vyko konkurso atidarymas, buvo pakelta konkurso vėliava. Taip pat kiekviena komanda buvo parengusi prisistatymą su įvairiomis skanduotėmis, šokiais, muzikiniais pasirodymais. Vydūno gimnazijos moksleiviai buvo apdovanoti už patį originaliausią prisistatymą.

Šiame konkurse buvo įvairių užduočių: baseinas, kuriame dalyvavo keturi komandos nariai, dūmų labirintas, iš kurio komanda turėjo išnešti sužeistą žmogų/manekeną, taip pat buvo metlynio metimas, kuris reikalavo taiklumo, nes reikėjo pataikyti į duotą taikinį. Reikėjo suteikti pirmąją pagalbą, atpažinti jūrines vėliavėles, traukti virvę, mazgų rišti, naudotis navigaciniu treniruokliu, kuris reikalavo atsakomybės, susikaupimo. Svarbiausia šiose užduotyse buvo komandinis darbas, nes be jo nebūtų įmanoma pasiekti tiek, kiek pasiekėme šiais metais. Komanda yra visada stipresnė, negu vienas žmogus.

Šiame konkurse dalyvavau pirmą kartą, tačiau dauguma jau yra dalyvavę ir po kelis kartus. Jeigu iš pradžių mintis apie ši konkursą atrodė bauginanti, tai dabar visiškai nebejaučiu baimės. Ji išgaravo kaip ir visas nepasitikėjimas savimi. Konkurse tvyrojo geros emocijos, žmonių šiluma, bendravimas, pagalba vienas kitam ir begalinis palaikymas. Labai džiaugiuosi savo sprendimu dalyvauti, nes jis yra vienas geriausių mano sprendimų mokantis šioje mokykloje. Manau, kad taip galvoju ne aš viena, bet ir kiti komandos nariai ar kitų gimnazijų dalyviai. Šis konkursas suteikia daug patirties, gali padėti apsispręsti, ar nori būti jūrininku, o jei ne, tai jame gali linksmai praleisti laiką. Dalyvausiu dar kartą, nes tai konkursas, skirtas patirti gerus įspūdžius, gauti ypatingus prisiminimus. Esu labai dėkinga savo ir kitų gimnazijų komandoms už puikiai praleistą laiką ir skatinu kitus rasti veiklą, kuri džiugins vien apie ją pagalvojus.

Šiame konkurse tarp 12 Klaipėdos gimnazijos komandų, mūsų mokykla užėmė antrąją vietą. Pirmoji buvo „Aukuro“ gimnazija, o tretieji - „Ąžuolyno“ gimnazija.

Rugilė Skaisgirytė

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"