1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Naujienos

Spalio penktoji- Mokytojo diena

   V. Hugo rašė, jog ateitis – mokyklos mokytojo rankose. Tai suvokus spalio 5-oji tampa dar svarbesnė. Tądien visame pasaulyje minima Tarptautinė mokytojų diena. Šios dienos rytą mokyklų koridoriuose, kabinetuose, salėse gausu gėlių žiedų, gardžiausių saldainių dėžučių, mokytojų bei mokinių šypsenų, gardaus juoko ir net laimės ašarų. Kiekvienas mokytojas neabejotinai vertas tokio malonaus dėmesio pliūpsnio gerokai dažniau nei sykį per metus. Deja, kalendoriuje spalio 5-oji tik vieną sykį.  Tad mes, Vytauto Didžiojo gimnazijos dvyliktokai, pasistengėme, kad ši diena mokytojams taptų kuo smagesnė, prasmingesnė ir nepakartojama.

         Nuo pat ankstyvo ryto pasipuošę dvyliktokai laukė įeinančių mokytojų, kuriuos sveikino šypsenomis, gražiais žodžiais ir gėlėmis. 

Visgi kitaip nei įprasta, mokytojams nebuvo leista eiti į savo kabinetus ir vesti pamokų. O poreikio ir nebuvo - juk dvyliktokai noriai patys vedė pamokas žemesnių klasių mokiniams. Abiturientams buvo puiki proga išbandyti mokytojo darbą - ruošiantis pamokoms, tramdant neklaužadas ir bandant patraukti kiekvieno iš klasėje esančių dėmesį. Vėliau dvyliktokai atviravo, jog tai buvo gerokai sunkiau, nei jie įsivaizdavo. 

     Na, o kol dvyliktokai plušo mokydami jaunesnius gimnazistus, mokytojai smagiai leido laiką… kelionėje! Mat vos prasidėjus pirmajai pamokai mokytojų kambary, juos pasveikino maloni gidė Izabelė, pakvietusi šimtamečiu autobusu vykti į šventinę kelionę pas švietimo ministrę. Deja, kelionės pradžia buvo kiek nesėkminga - prakiuro autobuso padanga ir teko laukti, kol ji bus pakeista. Tačiau laukti neprailgo - dvyliktokai Andrėja ir Lukas atliko dainą, pakerėdami klausytojus. Mokytojai, smagiai padainavę, nusiteikė keliauti, bet ir vėl teko nusivilti... autobusą sustabdė muitinė. 

     Muitininkės (Justina ir Neringa) nuramino keleivius, jog bus atliekama tik profilaktinė jų žinių bagažo patikra. Patikrą sudarė 27 klausimai. Juos buvo leista įveikti komandomis. Vienos komandos pasirodė geriau, kitos kiek prasčiau, tačiau visos surinko pakankamai taškų, jog galėtų tęsti kelionę.  O vargti atsakinėjant į klausimus buvo verta - įveikę muitinės patikrą mokytojai sėkmingai pasiekė kelionės tikslą- ministeriją.

      Švietimo ministerijoje juos pasveikino pati ministrė, buvo įteiktos nominacijos: Metų šypsena (Giedrė Guntarskytė-Česnauskienė), Metų stilius (Jolanta Danilavičienė), Metų bitutė (Diljeta Gustienė) ir Metų Mokytojas (Danutė Benėtienė). Mokytojus savo talentais žavėjo šokėjai Kamilė ir Titas bei dainininkė Emilija. Šventė baigėsi.

     Pro švietimo ministerija tapusio mokytojų kambario duris išėjo daugybė besišypsančių, gėlėmis ir saldumynais nešinų mokytojų. Iš tiesų tokios dienos turėtų būti dažniau...

Justina Zokaitė, IV a klasės gimnazistė

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"