1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Naujienos

Kodėl mokytojai vyrai retas reiškinys mokyklose?

Suskaičiavome, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje dirba septyni vyrai mokytojai ir žymiai daugiau moterų. Pakalbinome mokytojus ir gal šie interviu bus atsakymas, kodėl tiek nedaug vyriškos lyties atstovų nori imtis nelenvo mokytojo darbo. Pirmiausia, aišku, pakalbinome mokyklos direktorių Stasį Ruibą:

-          Mokykloje sekėsi visi dalykai, ypač tikslieji mokslai. Buvau sportiškas ir menas nebuvo svetimas – kažkada grojau gitara. Būti mokytoju- tai kiekvieną dieną priimti iššūkį, labai norėčiau dar ir po dešimties metų dirbti mokytoju.

Tik praeitais metais mūsų gimnazijoje pradėjo dirbti jaunas ir gražus mokytojas Egidijus Sereičikas. Štai ką jis mums papasakojo:

-          Aš dar jaunas, bet norėčiau, kad mokykla būtų mažiau akademinė. Įsivaizduoju laisvas zonas, daug sėdmaišių, neformalaus ugdymo. Gal tada mažiau būtų mokinių snobų ir cinikų. Man patinka bendrauti. Savo vaikų neturiu...

Pakalbinome kūno kultūros mokytoją Vytautą Bartninką ir jis mielai sutiko atsakyti į mūsų klausimus:

-Mėgau du dalykus- kūno kultūrą ir geografiją. Kas nugalėjo - akivaizdu. Norėjau išmokti groti būgnais, bet dabar groju mokinių nervais (juokiasi). Tapau mokytoju, kad iš vaikų užaugtų kuo daugiau sveikų, stiprių žmonių, turinčių stiprią valią, nezyziančių. O mokykloje, matyt, reiktų keisti viską, ypač tuos, kurie vadovauja švietimo sistemai.

Na, ir, žinoma, interviu davė populiarusis istorijos mokytojas Vaidas Pamaparas:

-Visada patiko istorija, bet visai norėjau ir chemijos mokytoju būti. Kažkada teko išgirsti, kad dirbti su jaunimu – prasminga. Šito niekada nepamiršau. Menui esu abejingesnis negu sportui, patinka sveikas maistas, toks, kaip dabar valgykloje. Ką norėčiau keisti, pasakysiu kitą rudenį, o dabar džiaugiuosi pakitusiomis sienomis (juokiasi). Džiaugiuosi pirmokais jau prirašiau daug gerų pažymių.

Tai va, tokie tad VDG vyrai mokytojai J

Pirmokės gimnazistės       Greta Tamošauskaitė ir Siniga Bogužaitė

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"