1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Naujienos

„Erasmus +” 2018 – už vieningą ir solidarią Europą!

Už vieningą ir solidarią Europą” - tai tarpautinio projekto „Erasmus +” šūkis, spalio 7 – 12 dienomis skambėjęs jame dalyvaujančių Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinių ir mokytojų lūpose. Iš tiesų šūkis kiek kitoks – „Ensemble pour une Europe solidaire!” - mat visas projektas ir jo veiklos buvo vykdomos dalyvius vienijančia prancūzų kalba.

Projektas trunka dvejus mokslo metus, nuo 2017 iki 2019 metų. Jame dalyvauja trys šalys - Rumunija, Bulgarija ir, žinoma, Lietuva. Praeitais, 2017 metais, projekte dalyvaujantys Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai buvo išvykę į Rumuniją, Krajovos miestą. Iš kelionės gimnazistai grįžo pasisėmę neužmirštamos patirties, už kurią norėjo atsidėkoti šiltai priėmę svečius ir supažindinę juos su spalvinga savo šalies kultūra.

Dalyvaujančių mokinių tikslai projekte buvo skirtingi: vieni teigė, kad siekia pažinti skirtingas kultūras, kiti – kad tai puikus būdas lavinti praktinius prancūzų kalbos įgūdžius. Kelių dalyvių pagrindinis motyvas prisijungti prie projekto buvo toks, kad tokie projektai, kaip „Erasmus +”, yra privalomi stojant į įvairius prestižinius pasaulio universitetus.

Svečiai iš Rumunijos ir Bulgarijos į Klaipėdą atvyko sekmadienio vakarą. Ši diena buvo skirta įsikūrimui viešbutyje, artimesniam susipažinimui vieniems su kitais, adaptacijai prie naujos aplinkos. Po ilgos kelionės pavargę dalyviai nuskubėjo ilsėtis – jų laukė naujų įspūdžių ir pažinimų kupina savaitė.

Pirmadienio rytą mokiniai rinkosi Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Čia juos su muzikiniais pasirodymais pasitiko bendraamžiai ir prancūziškai pasveikino mokyklos direktorius S. Ruiba, džiaugdamasis tokiu puikiu bendradarbiavimu tarp skirtingų šalių ir palinkėdamas sėkmės, vykdant suplanuotas veiklas. Kiek vėliau dalyvaujantys mokiniai su jais lydinčiais mokytojaisapžiūrėjo gimnaziją, užsuko netgi į kelias pamokas. Papietavę mokyklos valgykloje, dalyviai susiskirstė grupelėmis ir išėjo į apžvalginę ekskursiją po Klaipėdos senamies. Skulptūrų parkas, Mažvydo alėja, Klaipėdos senamiestis - tai vietos, kuriomis grožėjosi tarptautinio projekto dalyviai. Po ekskursijos mokiniai susitiko Klaipėdos miesto merijoje, kur juos šiltai pasveikino ir priėmė Klaipėdos meras V. Grubliauskas. Įsimintiniausi įspūdžiai ir šiltų draugysčių užuomazgos buvo kuriamos draugiškame pasisėdėjime kavinėje “Pauzė”. Čia kiekviena šalis pristatė tradicinius savo regiono patiekalus, taip supažindino vieni su kitus su išskirtine savo tautos kultūra. “Vakaras buvo praleistas labai linksmai ir turiningai, daug bendravome ir dalinomės skirtingais įspūdžiais. Ypač įdomu buvo paragauti tradicinio bulgarų patiekalo - šaltos daržovių užtepėlės”,- teigė viena iš Lietuvos atstovių projekte M. Kaučiukaitė.

Viena iš suplanuotų projekto veiklų buvo apsilankymas Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje. Pastato ir bibliotekos įsikūrimo istoriją pasakojo bibliotekos darbuotoja Arina, o vertimą prancūziškai pateikė projekto koordinatorė, Vytauto Didžiojo gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja A. Barkauskienė. Bibliotekos užsienio kalbų skyriuje vyko geriausios asmenukės su Klaipėdos vaizdais rinkimai ir Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinių sudaryto žodynėlio solidarumo tema pristatymas bei jo papildymas ir užbaigimas projekte dalyvavusių šalių kalbomis. Vėliau mokiniai lankėsi 1939-1945 m. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Ten susipažino su sudėtinga 1939-1945 m. Klaipėdos krašto istorija , kuri padėjo suprasti dabartinio solidarumo prasmę. Prie jūros palydėję saulę, jaunimas likusią vakaro dalį paskyrė lauktuvių paieškoms prekybos centre “Akropolis”.

Trečiadienį projekto programa “išsišakojo” kiek toliau nuo Klaipėdos - mokiniai autobusu išvyko į Palangą. Ten lankėsi nepakartojamų rudens spalvų išmargintame botanikos parke, o gintaro muziejuje susipažino su Lietuvos pajūrio lobiu – gintaru. Nuostabaus oro lydimą vakarą praleido besigrožėdami Palangos Basanvičiaus gatve ir nuo tilto atsiveriančiu pajūrio peizažu. Labiausiai mokiniai buvo sužavėti Palangos botanikos parku, mat pasivaikščiojimas jame, lydimas tylaus jūros ošimo, suteikė puikią galimybę trumpam atsiriboti nuo greito projekto veiklų tempo.

Daug įvairių veiklų vyko Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos edukacinėse erdvėse. Dalyviai kūrė pilietiškumo tezes, iš kurių, atrinkę 10 geriausių, sukurė pilietiškumo chartiją, susijusią su ekologija, žmogaus teisėmis, empatijos svarba ir kitomis aktualiomis temomis. Po trumpos kavos pertraukėlės projekto dalyviai, susiskirstę grupėmis, išmėgino savo jėgas kurdami tarpautinio projekto “Erasmus +” plakatus. Dalyvavę mokiniai sakė, kad buvo labai smagu, kai kiekvienoje grupėje buvo bent po vieną kiekvienos tautybės atstovą - tai padėjo suartėti ir pamiršti kultūrinius skirtumus. Plakatuose dalyviai naudojo įvairius solidarumo ir vienybės šūkius, bandydami atspindėti projekto temą ir propaguojamas idėjas. Taip pat buvo organizuotas šio tarptautinio projekto logotipo konkursas, kur visi projekto dalyviai iš skirtingų šalių išrinko vieną, labiausiai atitikusį temą savo vizualiniu sprendimu.

Visos savaitės projekto veiklų apibendrinimą vainikavo tautinės muzikos ir šokio kolektyvo “Žemaitukas” programa, į kurią buvo įtraukti projekto dalyviai, smagiai šokę kartu su ansambliečiais. Mokyklos direktorius įteikė diplomus, liudijančius, kad mokiniai dalyvavo ivairiose tarptautinio projekto veiklose. Vakare mokiniai turėjo galimybę atsisveikinti su draugais, o mokytojai – su kolegomis. Jaunuoliai vakarą praleido “Apollo” boulinge. Jaukioje aplinkoje skambėjo juokas, liejosi mokinių šypsenos, šilti apsikabinimai. Tą vakarą Bulgarija, Rumunija ir Lietuva buvo ne trys atskiros šalys, o bendra visuma, vienijama jaunų žmonių, gerų emocijų ir solidarumo.

Išaušus penktadienio rytui, atėjo laikas paskutinį kartą atsisveikinti. Prie išvykstančio autobuso buvo galima pamatyti visko: ašarų, šypsenų, liūdesio ir džiaugsmo. Daugeliui projekto dalyvių atsisveikinimas, nors ir skaudus, bet lydimas neišdildomų įspūdžių, naujų draugysčių ir amžinų prisiminimų apie Lietuvą.

Mihaela Stamboliyska, projekto dalyvė iš Bulgarijos, paprašyta apibūdinti visą “Erasmus +” projektą keliais sakiniais, savo patirtį apibendrino šitaip: “For me, “Erasmus +” is something different, new, exciting and definitely interesting. It’s an amazing experience, and if I ever have an opportunity to do it again - I will” (“Man, Erasmus+ buvo kažkas naujo, kitokio, jaudinančio ir labai įdomaus. Tai yra nuostabi patirtis ir jeigu aš kada nors turėsiu galimybę ją pakartoti – taip ir padarysiu”).

Projekto dalyvė Kamilė Mažonaitė, III a klasė

 

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"