1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Naujienos

,,Sniego gniūžtė“ vėl pataikė į VDG

Priminimas: Sniego gniūžtė“ – tai jaunimo programa, kuri daugiausia dėmesio skiria prevencijai ir tiki, kad kiekvienas iš mūsų gali priimti teisingus sprendimus. Be to, ji padeda ugdyti bendravimo, vadovavimo įgūdžius bei skatina linksmintis be svaigalų . Tai ypač aktualu šių dienų jaunimui. “Sniego gniūžtės” programą planuoja ir įgyvendina patys paaugliai. Jiems daug lengviau sukurti bendraamžiams malonią aplinką, kuri nėra nuobodi ir kartu skatina nevartoti svaigalų. Todėl jaunimas yra svarbiausias SG “veikėjas”

Ši programa prasidėjo 1974 m. Ilinojaus valstijoje (JAV) kaip prevencinė operacija (oparation SNOWBALL), skirta kovai prieš AIDS, žalingus įpročius bei nusikalstamumą paauglių tarpe. Į Lietuvą šis projektas atkeliavo 1994 m., ir SNOWBALL INTERNATIONAL bei Kauno kardiologijos instituto specialistų iniciatyva buvo surengta pirmoji „Sniego gniūžtės” stovykla Kaune. LKJBS „Žingsnis” iniciatyva Vilniuje 1997 m. pabaigoje organizuoti „Sniego gniūžtės” personalo apmokymai, o 1998 m. A.Vienuolio vid. m-kloje įvyko pirmoji „Sniego gniūžtės” stovykla. Nuo 1998 m. LKJBS “Žingsnis” nuolat vykdo projektą „Sniego gniūžtė”, organizuodamas mokymus, stovyklas, tęstinius renginius.

Štai ir Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje lapkričio pirmą savaitę mūsų gimnazistai kartu su kitų mokyklų mokiniais įgyvendino šį projektą. Ic klasės mokinė Orinta Zdančiūtė sutiko pasidalinti savo mintimis apie projektą: „ Man patiko pristatymas. Parodyti žaidimai privertė susimąstyti apie svaigalų žalą žmogui, jo artimiesiems. Kiti žaidimai mus kaip klasę suartino. Dar buvo parodytas vaizdo įrašas iš projekto kitoje mokykloje. Visi ten linksmai leido laiką, net pavydu pasidarė. Projektas man paliko gerą įspūdį, gal ateityje ir aš norėčiau dalyvauti“. Laukiame daugiau įspūdžių, kuriuos parašysime artimiausiu laiku.

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"