1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Naujienos

Gimnazija mini Vydūno 150 metines

Sausio 8 dieną mūsų gimnazijoje vyko Virgilijaus Jankausko fotografijos parodos „VYDŪNAS. Gyvenimas, mirtis ir kas toliau...“ pristatymas. Paroda skirta Vydūno 150-osioms metinėms paminėti. Fotomenininkai perpynė autentiškas nuotraukas su šiuolaikinėmis, todėl paroda labai aktuali šiuolaikiniam žmogui. Apie šį mūsų šaliai svarbų filosofą, rašytoją bei publicistą parodos pristatymo metu sužinojome net labai įdomių faktų. Iki šiol nebuvome girdėjusios, jog Vydūnas buvo vegetaras, kažkada pasakęs: „Tu negali valgyti kiaušinių, nes suvalgysi negimusią gyvybę“. Taip pat įdomu ir tai, jog Vydūnas beveik tapo Nobelio premijos laureatu, tačiau prasidėjo karas... Na, o mes, klaipėdiečiai, greitai sulauksime Vydūno paminklo S. Dacho mokyklos skverelyje. Ši paroda buvo pristatyta netgi Vilniaus universitete, Tilžėje, Kintuose ir planuojama dar daug kur pristatyti. Todėl labai džiugu, jog su ja susipažinti teko ir mūsų gimnazijai. Po parodos pasišnekučiavome su etikos mokytoja Violeta Sadzevičiūte, kuriai kilo sumanymas parodą pristatyti mūsų mokykloje.

-Kaip sugalvojote pakviesti fotomenininkus mūsų gimnazijoje pristatyti parodą apie Vydūną?

-Tai nutiko labai atsitiktinai. Norėdama padaryti savo giminės istorijos nuotraukas, susipažinau su šiais žmonėmis. išgirdę, jog dirbu gimnazijoje, jie pasiūlė galintys pristatyti parodą apie K. Donelaitį. Na, o šiemet sugalvojome, jog įdomu būtų pamatyti ir parodą apie Vydūną. Malonu bendrauti su tokiais žmonėmis...

-Ar paroda jau yra daug kur pristatyta?

-Taip. Ir Vilniuje, ir Tilžėje, Kintuose... Ir dar daug planų laukia.

Marija Abrutytė ir Milana Gorovec, IIIa klasė

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"