1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

VDG XII mokslo festivalyje!

Turbūt ne visi mūsų gimnazijoje žino, kad fizikos mokytojos  ekspertės R. Stonkuvienės iniciatyva  VDG dalyvauja viename  iš didžiausių Lietuvoje mokslo populiarinimo projektų – Mokslo festivalyje  „Erdvėlaivis Žemė „ Šių metų festivalio partneriai yra 3 Klaipėdos miesto gimnazijos: Vytauto Didžiojo, Ąžuolyno gimnazija ir Žemynos gimnazija, vyksta jis rugsėjo 10-19 dienomis. Projektą rengia viešoji įstaiga „Mokslas ir inovacijos visuomenei“, festivalio geografija - Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Druskininkai, Kėdainiai, Vilkaviškis, Anykščiai, Ignalinos rajonas.Festivalio programoje  net  318 renginių! „Erdvėlaivis Žemė”- mokslo festivalis, skirtas suartinti mokslininkams ir plačiajai visuomenei kasmetinio viešų renginių ciklo metu.
Mūsų gimnazistai rugsėjo 11 dieną vyko į mokomąją pažintinę ekskursiją Kaune. Ten jie dalyvavo mokslo populiarinimo šventėje „Kodas: Atradimai. Ekspedicija į mokslo pasaulį“ Kauno tvirtovės VII forte.
Klausėsi prof. Dr. Raišučio paskaitos „Visa matantis ultragarsinis „žvilgsnis“-kur? kodėl? ir kaip?“ Gimnazistai teigė, kad ypač jiems patiko dr. Nerijaus Čepulio paskaita „Medijų ekologija: ką mums atskleidžia filmai „Matrica“ ir „Avataras“. Šio festivalio renginiai jau penkerius metus  vyksta  ir Klaipėdoje. Kapitonas doc. R. Zažeckis ir laivų mechanikas, inžinierius M. Jacevičius Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos laivų energetinių įrenginių ir navigaciniame treniruoklyje aiškino, kaip valdomas laivas, o doc. P. Mažeika Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakultete pademonstravo inžinerijos studentų ir dėstytojų suprojektuotą ir pagamintą pneumobilį (suspaustu oru varoma transporto priemonė). Vyko gimnazistai ir į Klaipėdos mokomąjį burlaivį „Brabander“ Klaipėdos uosto kruizinių laivų terminale.

Smalsuolių dėmesiui pranešame, kad rugsėjo 18 dieną Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje LMA tikrasis narys, prof. habilituotas daktaras R. Karazija Mokytojų kambaryje  skaitys paskaitą „Žinoma ir nežinoma visata“.

Belieka pridurti  fiziko Alberto Enšteino žodžius: „Turėtum ieškoti to, kas yra, o ne kažko, kas manai, jog turėtų būti.“

 1aa jureivyste

 1aa jureivyste1

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"