1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Nacionalinį diktantą rašė ir mūsų gimnazistai

Ankstų vasario 22 dienos rytą įvyko jau septynerius metus žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba skatinantis projektas Nacionalinis diktantas. Dalyviams buvo diktuojamas rašytojos Giedros Radvilavičiūtės sukurtas tekstas „Skrydis“. Projektas pritraukė 7000 žmonių iš visos Lietuvos, iš viso 140-yje Lietuvos mokyklų diktantą rašė daugiau nei 3500 moksleivių, tarp jų - 29 mokiniai iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos. Gaila, kad tarp šių mokinių neatsirado nė vieno dvyliktoko - rytas po Šimtadienio visada būna sunkus. Šis konkursas buvo suskirstytas į du etapus, antrąjį etapą laimėjo tie, kurie pirmajame etape  padarė ne daugiau kaip 4 klaidas. Galime pasidžiaugti, kad trys mūsų mokyklos merginos peržengė pirmojo etapo barjerą : Ia klasės mokinė Gustė Čėsnaitė  nepadarė nė vienos klaidos, II f bei III f klasės mokinės Neda Petkutė ir Eglė Gudauskaitė taip pat sėkmingai žengė į antrąjį etapą. Nacionalinio diktanto antras etapas bus rengiamas Vilniuje, finalo dalyvius atrinks lietuvių kalbos ekspertų komisija.
Diktanto rašymas mūsų gimnazijoje vyko lietuvių kalbos mokytojos Laimos Vinčienės iniciatyva.
Linkime sėkmės laimėtojoms ir tikimės, kad raštingiausio moksleivio vardas atiteks būtent Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinei.
Greta Rimeikaitė 4h klasė

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"