1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

„Lietuviško žodžio šviesoje“

Dvi gegužės mėnesio savaites vyko dešimtą kartą organizuojamas dainuojamosios poezijos ir skaitovų konkursas „Lietuviško žodžio šviesoje“. Dalyvaudama šiame konkurse kaip dainininkė, tikrai žavėjausi, kiek toks ne itin garsinamas konkursas, pritraukia dalyvių iš Klaipėdos ir Klaipėdos apylinkių. Dvi penktadienio popietes praleidau klausydama skaitovų sakomų tekstų: ištraukų iš lietuvių autorių romanų, eilėraščių, klausiau Kernagio, Kulikausko ir kitų dainuojamosios poezijos kūrėjų dainų. (Pati dainavau V. Kernagio dainą „Nuo mano lango“). Pirmoje konkurso dalyje, kuri vyko Klaipėdos universiteto humanitarinio fakulteto salėje, dalyvavo 44 dalyviai, o laureatais tapo tik 11 dalyvių. Laureatų koncertas ir apdovanojimas vyko Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekoje, visi dalyviai buvo apdovanojami padėkos raštais, o 11 finalistų gavo N. Kepenienės knygas, pakvietimus į Klaipėdos muzikinį ir dramos teatrus. Taip pat buvo išrinkti ir du skaitovai nugalėtojai, kuriems atiteko dar didesnis prizas – kelionė į Briuselį, į Europos parlamentą. Nugalėtojai tradiciškai atidengė du seniai užmirštus lietuvių kalbos žodžius bibliotekos kiemelyje. Vėliau jie buvo pakalbinti „Vakarų ekspreso“ redaktoriaus ir po pietų straipsnis apie visą konkursą ir apie nugalėtojus pasirodė laikraščio tinklaraštyje.
Po apdovanojimų ir visų laureatų pasirodymo padėkos žodžius sakė visi konkurso globėjai, rėmėjai. Konkursą baigė prieš šešerius metus tapęs dainuojamosios poezijos laureatas, kuris negailėjo naudingų patarimų dainininkams ir pats labai drąsiai atliko savo pasirodymą.
Labai smagu matyti tiek daug literatūros mėgėjų, kuriuos suburia kultūriniai konkursai, skatinantys puoselėti savo kalbą. Galbūt ir aš po kelerių metų grįšiu kaip dainuojamosios poezijos laureatė su dar vienu pasirodymu?

Urtė Kiesaitė , III b klasė

urte

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"