“Moksleiviai renkasi ES”

Kauno Technologijų Universitetas  organizavo diskusiją apie ES perspektyvas.  Šiame renginyje, kuris vyko lapkričio 7 dieną dalyvavo ir mūsų gimnazijos IV –ų klasių mokiniai. Dalyvavimą projekte mūsų gimnazijoje koordinavo renginių ir projektinės veiklos organizatorius Ramūnas Kaubrys, talkino etikos mokytoja Violeta Sadzevičiūtė.
Renginys vyko KTU „Santakos“ slėnyje, diskusijos tema – „Ateities Europos Sąjunga: kas svarbiausia?“ ir buvo skirtas 2017 metais vykstančiai diskusijai apie Europos Sąjungos ateitį ir galimus ateities scenarijus. Atsižvelgiant į renginio auditoriją, jame buvo stengiamasi vengti gilių akademinių ar techninių kalbų. Atvirkščiai – diskusijos žiūrovai buvo supažindinti su penkiomis Europos Sąjungos ateičiai daugiausiai poveikio turinčiomis temomis: ES vaidmeniu Pasaulyje, europiečių gyvenimo lygio gerinimu, piliečių teisių ir jų aplinkos apsauga, saugumu Europos Sąjungos valstybėse, Europos Sąjungos tapatybės paieška. Temas pristatė KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Dekanas Ainius Lašas, Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkas dr. Andrius Švarplys, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovė. Renginį vedė KTU Europos instituto vadovas, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras ir buvęs ES Ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas.
Delfi televizija tiesiogiai transliavo renginį, tad mūsų gimnazijos Konferencijų salėje daugiau kaip  penkiasdešimt IV klasių moksleivių nuotoliniu būdu galėjo ne tik stebėti  diskusiją, bet ir užduoti klausimus bei aktyviai balsuoti aktualiomis temomis. Džiaugėmės, kad tarp garsiausių Lietuvos gimnazijų, dalyvaujančių renginyje, išgirdome ir Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos vardą.