1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Užsienio kalbų savaitės atgarsiai

   Kaip ir žadėjome, pateikiame informaciją apie renginius, vykusius per užsienio kalbų savaitę. Vėtrungės gimnazijoje vyko rusų kalbos dailyraščio konkursas „Пишем по- русски красиво и правильно '', kuriame III b klasės gimnazistė Bernadeta Sauliūtė laimėjo III vietą. Be to, rusistai vykdė akciją Mažvydo alėjoje „Ar pažįsti Rusiją? Dar I-IV klasės rengė mugę „O kaip rusiškai?“ Organizuota netradicinė pamoka tema „Pakalbėkime-sužinokime“. Turime priminti, kad mūsų gimnazijoje yra galimybė mokytis prancūzų kalbos. Šios kalbos mokovai irgi triūsė : parengė tarptautinių projektų parodą ir pristatymą, rengė akciją „Prancūzų kalba atveria duris į pasaulį“, įvyko pamoka tema „Paryžius- kultūros ir meno meka“ II-IV klasėms bei šurmuliavo kalbų mugėje „Ar pažįstu Prancūziją ir prancūzų tradicijas?“, netgi pažindino su prancūziškomis dainomis. Germanistai organizavo tarptautinio projekto „Kas tau yra vokiečių kalba?“ parodą. Mažvydo alėjoje vykdė akciją „Vokiečių kalba atveria duris į pasaulį“. Buvo ir netradicinių pamokų : „Žaidžiame, dainuojame, kuriame vokiškai“ (kaip tokių trokšta mūsų gimnazistai!), „Ar pažįsti Vokietiją?“ Žinoma, germanistai dalyvavo ir kalbų mugėje su retoriniu klausimu „O kaip vokiškai?“ Buvo kuriamas plakatas „Tipiška vokiška“(kur jį galima pamatyti?). Tai užsienio kalbų mokytojų Almos, Nijolės Bendaravičienės, Nijolės Zajauskienės, Sigitos, Albinos, Reginos informacija. Įdomu būtų išgirsti dalyvių komentarus, tad dar laukiame :)

„Lietuviško žodžio šviesoje“

Dvi gegužės mėnesio savaites vyko dešimtą kartą organizuojamas dainuojamosios poezijos ir skaitovų konkursas „Lietuviško žodžio šviesoje“. Dalyvaudama šiame konkurse kaip dainininkė, tikrai žavėjausi, kiek toks ne itin garsinamas konkursas, pritraukia dalyvių iš Klaipėdos ir Klaipėdos apylinkių. Dvi penktadienio popietes praleidau klausydama skaitovų sakomų tekstų: ištraukų iš lietuvių autorių romanų, eilėraščių, klausiau Kernagio, Kulikausko ir kitų dainuojamosios poezijos kūrėjų dainų. (Pati dainavau V. Kernagio dainą „Nuo mano lango“). Pirmoje konkurso dalyje, kuri vyko Klaipėdos universiteto humanitarinio fakulteto salėje, dalyvavo 44 dalyviai, o laureatais tapo tik 11 dalyvių. Laureatų koncertas ir apdovanojimas vyko Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekoje, visi dalyviai buvo apdovanojami padėkos raštais, o 11 finalistų gavo N. Kepenienės knygas, pakvietimus į Klaipėdos muzikinį ir dramos teatrus. Taip pat buvo išrinkti ir du skaitovai nugalėtojai, kuriems atiteko dar didesnis prizas – kelionė į Briuselį, į Europos parlamentą. Nugalėtojai tradiciškai atidengė du seniai užmirštus lietuvių kalbos žodžius bibliotekos kiemelyje. Vėliau jie buvo pakalbinti „Vakarų ekspreso“ redaktoriaus ir po pietų straipsnis apie visą konkursą ir apie nugalėtojus pasirodė laikraščio tinklaraštyje.
Po apdovanojimų ir visų laureatų pasirodymo padėkos žodžius sakė visi konkurso globėjai, rėmėjai. Konkursą baigė prieš šešerius metus tapęs dainuojamosios poezijos laureatas, kuris negailėjo naudingų patarimų dainininkams ir pats labai drąsiai atliko savo pasirodymą.
Labai smagu matyti tiek daug literatūros mėgėjų, kuriuos suburia kultūriniai konkursai, skatinantys puoselėti savo kalbą. Galbūt ir aš po kelerių metų grįšiu kaip dainuojamosios poezijos laureatė su dar vienu pasirodymu?

Urtė Kiesaitė , III b klasė

urte

VDG XII mokslo festivalyje!

Turbūt ne visi mūsų gimnazijoje žino, kad fizikos mokytojos  ekspertės R. Stonkuvienės iniciatyva  VDG dalyvauja viename  iš didžiausių Lietuvoje mokslo populiarinimo projektų – Mokslo festivalyje  „Erdvėlaivis Žemė „ Šių metų festivalio partneriai yra 3 Klaipėdos miesto gimnazijos: Vytauto Didžiojo, Ąžuolyno gimnazija ir Žemynos gimnazija, vyksta jis rugsėjo 10-19 dienomis. Projektą rengia viešoji įstaiga „Mokslas ir inovacijos visuomenei“, festivalio geografija - Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Druskininkai, Kėdainiai, Vilkaviškis, Anykščiai, Ignalinos rajonas.Festivalio programoje  net  318 renginių! „Erdvėlaivis Žemė”- mokslo festivalis, skirtas suartinti mokslininkams ir plačiajai visuomenei kasmetinio viešų renginių ciklo metu.
Mūsų gimnazistai rugsėjo 11 dieną vyko į mokomąją pažintinę ekskursiją Kaune. Ten jie dalyvavo mokslo populiarinimo šventėje „Kodas: Atradimai. Ekspedicija į mokslo pasaulį“ Kauno tvirtovės VII forte.
Klausėsi prof. Dr. Raišučio paskaitos „Visa matantis ultragarsinis „žvilgsnis“-kur? kodėl? ir kaip?“ Gimnazistai teigė, kad ypač jiems patiko dr. Nerijaus Čepulio paskaita „Medijų ekologija: ką mums atskleidžia filmai „Matrica“ ir „Avataras“. Šio festivalio renginiai jau penkerius metus  vyksta  ir Klaipėdoje. Kapitonas doc. R. Zažeckis ir laivų mechanikas, inžinierius M. Jacevičius Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos laivų energetinių įrenginių ir navigaciniame treniruoklyje aiškino, kaip valdomas laivas, o doc. P. Mažeika Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakultete pademonstravo inžinerijos studentų ir dėstytojų suprojektuotą ir pagamintą pneumobilį (suspaustu oru varoma transporto priemonė). Vyko gimnazistai ir į Klaipėdos mokomąjį burlaivį „Brabander“ Klaipėdos uosto kruizinių laivų terminale.

Smalsuolių dėmesiui pranešame, kad rugsėjo 18 dieną Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje LMA tikrasis narys, prof. habilituotas daktaras R. Karazija Mokytojų kambaryje  skaitys paskaitą „Žinoma ir nežinoma visata“.

Belieka pridurti  fiziko Alberto Enšteino žodžius: „Turėtum ieškoti to, kas yra, o ne kažko, kas manai, jog turėtų būti.“

 1aa jureivyste

 1aa jureivyste1

Vėl tas rudenėlis?!

    Dar visai neseniai gimnazija išlydėjo su atestatais rankose 191 abiturientą. Ir štai vėl rugsėjis, kai į klases sugrįžta pailsėję, įdegę, kupini naujų vilčių ir lūkesčių mokiniai ir mokytojai. Šiemet gimnazijos bendruomenę papildė 154 pirmų klasių gimnazistai. Iš jų gimnazijos direktorius Stasys Ruiba tikisi puikių mokymosi rezultatų. Beje, direktorius palinkėjo mokiniams ir mokytojams nebijoti priimti iššūkių, garsinti gimnazijos vardą. Dvyliktokai, kuriems šie metai ypatingi, sau ir bendruomenei linkėjo sėkmės, ištvermės ir vieni kitų palaikymo. Muzikos mokytoja Aušra šventės proga padovanojo dainą „Pakylėk mane“, kurią atliko pati, o mokytojos Editos mokinės savo daina „Čia mūsų namai“ patvirtino seną tiesą - mokykla yra antrieji namai.
    Tad sveiki sugrįžę į namus - Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnaziją! Tegu visus metus mus lydi svajonės, keliančios mus virš kasdienybės, kaip tie balionai, kuriuos pavėjui paleido mūsų dvyliktokai.

rugsejo1

rugsejo2

Žemės diena

Kovo 20 dieną mūsų gimnazijoje buvo minima Žemės diena, astronominio pavasario pradžia. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Lietuvoje Pasaulinė Žemės diena buvo oficialiai įteisinta 1992m. Ir  gimnazijoje ji minima jau ne pirmus metus. Šia ypatinga  proga prie mokyklos centrinio įėjimo buvo iškelta Žemės dienos vėliava. Taip jau sutapo, kad mokyklos bendruomenė šią dieną galėjo išvysti ir apie 70-80 proc. Saulę uždengusį  užtemimą. Gimnazijos mokiniai per pertraukas skubėjo į lauką pasigrožėti ir įamžinti šį unikalų reginį, nes per pastaruosius 16 metų tai yra didžiausias Lietuvoje matomas dalinis Saulės užtemimas. 

                      Tačiau nereikėtų pamiršti, kad Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Saugokime ir mylėkime Žemę kartu!

Ernesta Smilingytė, Karolina Pranaitytė IIId klasė 

 zemes diena

 zemes diena1

Konstitucijos egzaminas

Konstitucijos egzamine aktyviai dalyvavo ir mūsų gimnazistai

    Jau aštuonerius metus iš eilės Teisingumo ministerija visus Lietuvos piliečius kviečia
laikyti Konstitucijos egzaminą, kurio tikslas – skatinti domėtis savo šalimi ir jos valstybingumu
bei leisti žmonėms ugdyti pilietiškumą. Pirmąjame,mūsų mokykloje vykusio Konstitucijos
egzamino etape rugsėjo 30 d. nemažai dalyvavo mokinių. Gimnazistai puikios nuotaikos lygiai
9 valandą ryto rinkosi į jiems paskirtus kabinetus ir išvydę užduotis pamatė, jog Konstitucijos
egzaminą sudarė nei itin lengvų, nei itin sunkių 30 užduočių. Tiesa, vieniems šis egzaminas bei
gauti rezultatai parodė, jog dar reikėtų pasistengti bei papildytą žinių bagažą apie Konstituciją
pademonstruoti kitais metais. Na, o kitiems mūsų gimnazistams pavyko peržengti 25 taškų
barjerą ir patekti į antrąjį etapą, vyksiantį spalio 14d..
    Šiais metais mūsų mokyklos garbę antrajame etape gins 8 mokiniai: Kotryna Rudelytė
IIa, Deividas Jokšas IIa, Laura Našlėnaitė IIa, Mantautas Šimkus IIa, Samanta
Lukošaitytė IIb, Rimantė Zorinaitė IIb, Eglė Ščiukaitė IIb bei IVc kl. gimnazistas Artūras
Savanoris. Sveikiname bei linkime didžiausios sėkmės spalio 14 dieną!
    Laimėtojų apdovanojimai vyks spalio 28d. Prezidentūroje.

Deimantė Vaitkutė IIIf klasė

Užsienio kalbų savaitė VDG

Užsienio kalbų savaitė VDG

Ne paslaptis, kad ši savaitė buvo naudinga ir įdomi mūsų gimnazijai. Vytauto Didžiojo gimnazijos pirmame aukšte krebždėte krebždėjo mokinių grupelės, įvairių užsienio kalbų mokytojos taip pat aktyviai dalyvavo šiuose renginiuose. Štai ką užfiksavo mūsų reporterė Kamilė Pikelytė iš 3 d klasės:

Anglų kalba

Pirmadienį vyko anglų kalbos savaičių retrospektyva I-jo aukššto foje. Antradienį po keturių pamokų visi rinkosi į Tautų mugę. 22-26d. pamokose pagal tvarkarašštį buvo projektų apie Europos Sąjungos ššalis pristatymai, klausimynai apie Europos tautų kultūrą, politiką, ekonomiką, diskusijos apie užsienio kalbų svarbą, pokalbiai apie Europos sąjungą. 26 dieną VDG dalyvavo atviroje užsienio kalbų pamokoje, kuri vyko M. Mažvydo alejoje.

JUK renginiai "Kalbų diena"

 Rusų, vokiečių ir prancūzų mokytojos taip pat džiaugėsi matydamos savo mokinius aktyviai
dalyvaujančius renginiuose. 26 dieną vyko akcija mieste „Europos kalbų diena“ . Mokiniai klausinėjo
apie vokiečių tautos pėdsakus Klaipėdoje. Rusų kalbos žinovai klausinėjo apie rusų kalbos mokėjimą
ir populiarumą.Taip pat ir „prancūziukai“ neapsiėjo be klausimų apie prancūzų kalbos populiarumą. Tą
pačią dieną vyko integruotos pamokos antroms gimnazijos klasėms.Mokytojos N.Bendaravičienė,
A.Čukalina, S.Bidvaitė vedė pamokas tema „Mokykis kalbų, kad atrastum pasaulį“.
Ši savaitė neapsiėjo ir be tradicinių kalbų mugių. 23-24 dienomis buvo vokiečių kalbos
renginys „Kalbų mugė“, kuriame mokiniai aktyviai dalyvavo ir domėjosi vokiečių kalba, o rusų kalbos
mugėjė merginos puošėsi Rusijos šalies tautiniais drabužiais ir už teisingai atsakytus klausimus
dalino skanius ir gardžius blynus. Prancūzų kalbą mokantys mokiniai domino dalyvius prancūziškai.
Pirmadienį (2014-09-29) visi aktyvūs mokiniai ir mokytojos bus apdovanojami po 3 pamokų I-
ojo aukšto fojė.
Ką čia bepridursi, nebent Johano Volfgango Gėtės žodžius : „Tas, kuris nemoka svetimų kalbų,
nesupranta ir savosios.“

 

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraštis "Atžalynas"