Lietuvos jūrų muziejaus projektas „Į jūrą visa Lietuva“

2023 m. birželio 8 d. Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos 17 gimnazistų ir 3 mokytojai dalyvavo Lietuvos jūrų muziejaus rengiamame projekte „Į jūrą visa Lietuva“. Plaukdami su Klaipėdos universiteto mokomuoju burlaiviu „Brabander“ (Uosto vartai – Malkų įlanka – Krantinė) susipažinome su uosto akvatorija.
 Mus lydėjo Klaipėdos universiteto profesorius, tolimojo plaukiojimo kapitonas Vytautas Paulauskas, kuris didžiąją savo gyvenimo dalį atidavė jūrai. Profesorius  parašė daugiau kaip 250 mokslinių straipsnių, 37 monografijas, taip pat ir vadovėlių, mokymo knygų apie laivybą, laivų valdymą ir konstravimą. V. Paulauskas nuo 2007 metų yra Europos Sąjungos bendrosios mokslinių tyrimų ir technologijų vystymo programos (BP7, HORIZON) patarėjas transporto klausimais ir ES programos HORIZON projektų paraiškų vertintojas. Edukacinių pasiplaukiojimų metu profesorius supažindino gimnazistus su Baltijos jūros būkle, laivybos ir uostų ypatybėmis ir pagrindiniais jūros ekosistemos iššūkiais.
Po pasiplaukiojimo burlaiviu ekokultūrines, edukacines veiklas tęsėme naujai atidarytame Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre, skirtame nuo žmogaus ūkinės veiklos nukentėjusiems ruoniams ir paukščiams slaugyti ir gydyti. Mus pasitiko išskirtinė ekokultūrinė „Knygų šalies“ programa, dailininkė Sigute Chlebinskaite ir unikalių interaktyvių knygų kūrėja Claire Faÿ. Pasitelkę universalią meno kalbą ir didelio populiarumo sulaukusią inovatyvią C. Faÿ užduočių knygą „La Mer“ („Jūra“, leid. Éditions Animées),  diskutavome apie žmogaus ir gamtos sintezę, metaforų kalba ir spalvų magija gydėme jūros gyventoją, o blinkbook programėle sukūrėme asmeninį virtualų video pasakojimą apie mus supančius jūrų pasaulio stebuklus, kuriuos turime branginti ir saugoti.
Turėjome unikalią galimybę plaukti burlaiviu „Brabander“, klausytis jūrinių istorijų, apsilankyti gegužės mėnesį atidarytame Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre ir iš arčiau susipažinti su Baltijos jūros ekologinėmis problemomis.